טיפים

טיפוח העור והשיער של כלבך:

קשרים בשיערו של הכלב גורמים לבעיות עור שעלולות להסתבך לדלקות חריפות וגירוד כרוני.
 
סגנון ה"ראסטות" – אולי יפה לבני אדם, לעומת זאת אצל כלבים ה"ראסטות" גורמות למתיחת השיער והעור, לריח רע, לקינון טפילים למיניהם ובעקבות זאת לסיבוכים שונים בבריאות העור!

על מנת להימנע מסיבוכים אלו  חובה להבריש את שיער הכלב בין 3 ל 4 פעמים בשבוע ולאחר כל מפגש חברתי עם כלב אחר (כלבים משחקים עם נשיקות-נשיכות קטנות והרוק שמרטיב את שיער הכלב גורם לקשרים לאחר שהוא מתייבש וללא סירוק והברשה).
טיפ זה מתייחס לכלבים בעלי שיער ארוך כגון: יורקשייר טרייר, שיצו, מלטז, בישון פריזה, פקינז וכדומה.
במידה וכלבך הוא מזן שונה, התקשר אל שרית הספרית והתייעץ עימה לגבי המלצות להברשה ולטיפוח השיער של כלבך.
 

ישנן תספורות לגזעים בעלי שיער ארוך הכוללות "נגיעות" מעטות אך חיוניות לעיצוב ולמראה מטופח ומעניקות מראה שונה ונקי לחלוטין, בסוגי גזעים אלו הטיפול הנדרש מבעליו של הכלב הינו סירוק בתדירות גבוהה ובכך הימנעות מביקורים תכופים בסלון התספורת.

המלצות נוספות לסירוק והברשת הכלב:
הברשה על הברכיים, על המיטה או על הרצפה מקשות על סירוק נכון של כלבך.

על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות ונוחות הן לך והן לכלבך, העמד את הכלב על שולחן  (או על השיש, אפילו מכונת כביסה:), כך תוכל להבריש אותו כשאתה בשליטה מלאה על הסירוק מכף רגל ועד ראש.

 

  • הכלים הדרושים לטיפוח השיער בבית:
    לכלבים בעלי שיער קצר כמו: פג-סיני /דאלמאטי /בוקסר וכדומה:מסרק מסור

     לכלבים בעלי שיער ארוך כמו: שיצו / מלטז / יורקשייר  טרייר וכדומה:
  • שימוש במברשת, במסרק מתכת ומסרק צפוף המתאים לסירוק וניקוי בחלקי גוף עדינים ואף בעייתיים, חלקים שאוגרים הפרשות לדוגמא מעיניו של הכלב או הפה.
     

את כל סוגי המסרקים והמברשות ניתן להשיג אצל שרית הספרית

ציפורניים  וציפורן חודרנית:

ישנם סוגי כלבים שצמיחת הציפורן מהירה וגורמת לעיוות הציפורן ואף להפרעה בהליכה של הכלב, ציפורן חודרנית הינה בעיה הגורמת אף לכאבים בדיוק כמו לבני אדם, לכן חשוב לבדוק מפעם לפעם ולשים לב!